• Merhaba, ben Çolpan Işın Taner 

  Bilgi paylaşıldıça değer kazanır diyorum. Bilgi birikimimden faydalanmanızı, okurken sıkılmamanızı ve geri bildirimlerinizle beni geliştirmenizi umut ediyorum. 

 • NEŞE ZİHİNDE ÜRETMENİN HAMMADDESİ

 • KİTABIM HAKKINDA YORUMLAR

 • KARMA VE ÇEKİM YASASI

 • KİTABIMI TANITIYORUM

 • KARMA VE AKAŞİK KAYITLAR

 • BİLİM VE KARMA

 • OLUMSUZ DÜŞÜNCELER VE KARMA OLUŞTURMA

 • BİLİNÇALTIMIZI YÖNETMEK VE OLUMLU DÜŞÜNCE

 • POZİTİF DÜŞÜNMENİN GÜCÜ

 • REENKARNASYON VE KANITLARI

 • EVREN BENİMLE KONUŞUYOR

 • KARMİK TEMİZLİK

 • KİMLER “KARMA BİREYSEL YAŞAM KOÇLUĞU” ALMALI?

 • KARMA’NIN YAŞAM KALİTENİZE KATKISI

 • ÇOLPAN.. Çoban Yıldızı..İçinin derinlerinde bir ışık parlıyor, sen bu yaşama girdiğinde seninle doğan bir ışık.

  Bu ışık karanlıktaki deniz feneridir, soğuktaki sıcaklıktır, barınak ve sığınaktır. Ve bu ışık senindir, her zaman oradadır, duyguların altında, korkunun ve şüphenin altında, her zaman orda parlamakta.

 • İŞTE…. BANA VERİLEN İŞARETLERİN İZİNİ SÜREREK GELDİĞİM BU YER

 • H İ K A Y E M

 • NASIL BAKARSANIZ ÖYLE GÖRÜRSÜNÜZ

 • KARMA, TANRI ve REENKARNASYON ilişkisi

 • Hayallerinizden yola çıkarak, birlikte hedeflerinizi belirleriz.

 • Olumlamalar 21 gün sonra tamamen bilinç alına yerleşip gerçekleşmeye başlar...

 • İNSAN ! İçinden Yenilenmeyince Dışından Eskir…

 • HER ŞEY NİYETLE BAŞLAR. YENİ BİR YAŞAMA NİYET ETTİĞİNİZDE, HAZIR OLDUĞUNUZDA,  BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BENİ İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFON NUMARAMDAN HEMEN ARAYIN. YENİ YAŞAMINIZIN KAPILARINI BİRLİKTE AÇALIM.

 • İNSAN
  DOĞRU EYLEMLERLE
  KADERİNİN EFENDİSİ OLUR.
  DOLU VE MUTLU BİR HAYAT,
  SADECE SEVGİ İLE MÜMKÜNDÜR.
  HER BİREYİN HEDEFİ;
  KENDİSİNİ, ÇEVRESİNDEKİ İNSANLARLA
  İYİ VE SEVGİ DOLU İLİŞKİLERDE İFADE EDEN
  BİR BİLİNÇ SEVİYESİNE ULAŞMAKTIR
  .

 • Ben   ÇOLPAN IŞIN TANER

  KARMA  YAŞAM KOÇUYUM.

 • KARMA bilinci ve deneyimlerim beni özgürleştirdi. Artık geleceğe güvenle bakabiliyorum, KARMA YASASINI YAŞANTINIZDA KULLANMAK SİZİ DE ÖZGÜRLEŞTİRECEK.

 • Ancak, dengeli, huzurlu, sağlıklı, sevgi dolu bir beden formda kalıp, beni hayallerime taşıyor. Bugün ektiğim mutluluk tohumlarını yarın toplamak ve bunun keyfini sürmek ve başkaları ile de paylaşmak için kendime iyi bakıyorum.

 • Tüm Seanslar ve hizmetler ile ilgili bilgi almak için;  info@karmayasam.com colpanisintaner@gmail.com  adresinden mail ile; veya

  iletisim bölümünde belirtilmiş   telefonla irtibat kurabilirsiniz. Randevu için  24 saat içinde size geri dönülecektir.

 • BU AY, BU YIL VEYA BU YAŞAM SÜRECİNDE GERÇEKTEN BAŞARMAYI İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA...

 •  

   BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKMAK İÇİN İSTEKLİ VE KARARLIYSANIZ....

   

 •  

  ŞU ANDA SİZİ BLOKE EDEN, ENERJİNİZİ ÇALAN VE YAŞAMINIZDAN ALDIĞINIZ KEYFİ SINIRLAYAN ŞEYLERDEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ...

 • MÜKEMMEL BİR YAŞAMA SAHİP OLMA ŞANSINIZIN OLDUĞUNA  BİRAZCIK BİLE İNANIYORSANIZ...

 • KARMA'DAN KENDİMİZİ NASIL DÜZELTECEĞİMİZİ VE TÜM İNSANLIĞIN EN YÜKSEK HAYRINA NASIL DAVRANACAĞIMIZI ÖĞRENİRİZ.

 • DÜŞÜNMEYİ, HİSSETMEYİ, SÖYLEMEYİ VE YAPMAYI SEÇTİĞİMİZ ŞEYLER  İLE KADERİMİZİ BELİRLEMEKTEN SORUMLUYUZ.

 • AMACIM.

  Evrensel yol gösterici yasalarla; İnsanlara ihtiyaçları doğrultusunda  özgün, etkili ve çağdaş çözümler bulması için, PROFESYONEL YOL ARKADAŞLIĞI  etmektir. • Paylaş
   
   
   
   
   
        
   
  REENKARNASYON... ÇAĞDAŞ İNSANLIĞIN PEK ÇOK İÇİNDEN ÇIKILMAZ SORUNLARINI HALLEDEBİLECEK BİR KONU

  ... Yeryüzünün beşeri olaylarının günümüzdeki çoğu sapkın yorum ve uygulamaları, yeniden doğuş bilgi ve düşüncesinden yoksun olmanın bir sonucudurlar. Giderek yeryüzünün çehresini değiştirecek bir öneme haiz reenkarnasyon öğretisi, ilk zamanların temiz ve çoğu açık seçik dinsel ve ezoterik bilgilerinin cahil ve ard niyetli yetersiz din adamlarınca yobazlaştırılmalarından sonra asıl mahiyet ve kimliğini yitirmiş, ne olduğu anlaşılmaz bir muamma haline sokulmuştur.

  Çağımızda öncü bilimin ve onun devrimci bilim adamlarının olağanüstü araştırma ve çalışmalarıyla, üzerleri cehalet perdeleriyle örtülen pek çok verite (hakikat ) gene gün ısığında aydın insanlığın bilinç ve idrak alanına çıkarılmaktadır. Ve giderek yeryüzünün çehresi de başka bir türlü değiştirilmektedir.

   

  Reenkarnasyon       

  Reenkarnasyon veya ruh göçü ruhun sürekli olarak tekrar bedenlendiğine inanan spiritüalistlerin bu olaya verdiği addır. Reenkarnasyon kavramı Asya dinlerindeki tenasüh kavramından farklı olmakla birlikte, günümüzde ruh göçüne inanan insanların sayısı bir milyarı aşmaktadır (hindular, budistler, deneysel spiritüalistler vs.)

  İslam’da ruh göçü

  Kıyamet kavramını kabul eden diğer tektanrılı dinlerde olduğu gibi, İslam’da da geleneksel olarak ruh göçü kavramı yoktur. Buna karşılık özellikle batıniler Kuran’da bu kavramla ilişkili gördükleri bazı « üstü kapalı » (sembolik) ifadeler olduğunu ileri sürerler. Örnek olarak da Bakara suresinin 28. ayetini gösterirler : « Allah’ın varlığını nasıl inkar ediyorsunuz ki, sizi ölü iken O diriltti, sonra yine sizi O öldürecek, yine sizi O diriltecektir ; nihayet ahirette yalnız O’na döneceksiniz. »  Ayrıca Vakıa Suresi'nde "Sizin yerinize benzerlerinizi getirmek ve sizi bilemeyeceğiniz bir şekilde yeniden yaratmak üzere aranızda ölümü biz takdir ettik. (Bu konuda) bizim önümüze geçilmez."  denir.

  Fakat geleneksel islamda bu ayetlerin böyle yorumlanmasının doğru olmadığı, anlamlarının böyle olmadığı ifade edilir. İslam’ın ezoterik öğretisi sufizmde reenkarnasyonu kabul eden metinler bulunmaktadır. Örneğin İranlı büyük sufi üstadı Bahram Elahi, « Kemal Yolu » eserinde kişinin ruhsal tekamül yolundaki kurtuluşa ermesi için yaklaşık 50.000 yıl boyunca çeşitli bedenlerde reenkarne olması gerektiğini açıklamaktadır. Fakat kitaptaki ifadeleri başka şekillerde de yorumlanabilir. Mevlana Celaleddin Rumi'nin ve Yunus Emre'nin şu sözlerinde de reenkarnasyonun ima edildiği ileri sürülmektedir:

  ·         “Ben de cansız varlıkken öldüm, yetişip gelişen bitki oldum; bitkiyken öldüm, hayvan biçiminde tezahür ettim.

  Hayvanlıktan geçip öldüm, insan oldum; öyleyse ölmekten korkmak niye?

  Hiç daha kötüye dönüştüğüm, alçaldığım görüldü mü?” (Mevlana Celaleddin Rumi)

   

  ·         "Ete kemiğe büründüm, Yunus olarak göründüm (…) Her dem yeni doğarız, bizden kim usanası."(Yunus Emre)

   

  ·         "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz.. Nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz.." Hz. Muhammed..

  Reenkarnasyona bir numaralı kanıt olarak gösterilen “Titu olayı” iki buçuk yaşındaki Titu Singh isimli bebeğin ailesine önceki hayatıyla ve öldürülmesiyle ilgili ayrıntıları anlatmasıyla ortaya çıktı. Titu, dünya basınından da büyük ilgi görmüştü...

   Önceki yaşamlarında öldürüldükten sonra hayata dönerek katillerinin yakasını bırakmayan kurbanların reenkarnasyon hikayeleri oldukça sık anlatılan bir durum.

  Ancak 1990 yılında İngiliz BBC televizyonunda yayınlanan bir belgeselle büyük olay yaratan Hintli Titu Singh’in reenkarnasyon hikayesi tüm dünyada yankı uyandırmış ve tartışma yaratmıştı. Hindistan’da yaşayan Titu, ailesine önceki yaşamındaki hayatını ailesini ve Agra şehrindeki eski evini anlatmaya başladığında 2.5 yaşındaydı. Anıları o kadar detaylıydı ki bir radyo dükkanında çalıştığını, adının Suresh Verma olduğunu ve Uma isimli eşinden 2 çocuk sahibi olduğunu bile anlatıyordu. Ailesi önceleri çocuğu ciddiye almıyordu ancak bazen bir yetişkin gibi davranan Tito bir gün silahla vurularak öldürüldüğünü, daha sonra cesedinin yakılarak küllerinin nehre atıldığını söylediğinde endişelenmeye başladılar.

  Dünyada reenkarnasyonun en çok bilinen vakası olan Titu olayını Stanford Üniversitesi uzmanları inceledi. “Tesadüf” olma olasılığı “10 bin milyon milyarda” bir! Hindistan’da Titu isimli bir çocuğun önceki hayatında başka biri olması ve mantıklı açıklamalar yapması üzerine çalışan Stanford Üniversitesi’nde profesör olan Jim Deardoff, reenkarnasyonun gerçekleşme olasılığını hesapladı. Stanford Üniversitesi profesörü Jim Deardorff verilen her bilginin bir olasılığı olduğunu belirtti. Her kişiye göre olayların farklı bir olasılığının bulunduğunu dile getiren Deardoff, Titu vakasını kendi olasılık rakamlarına göre açıklıyor.

   

  x İsmi Verma: İlk bilgi olduğu için belli bir olasılığı yok.

  x Soyadı Suresh: 0.02 (basit, geleneksel bir isim)

  x Agra’da yaşıyor: 0.005 (Hindistan’daki büyük kentlerden bir tanesi)

  x Karısı Uma: 0.003 (Sık rastlanan bir isim değil)

  x İki çocuk: 0.3 (olasılık az değil, makul bir rakam)

  x Dükkan sahibi: 0.1 (birçok dükkan var ama olasılıklar çok fazla)

  x Radyo, TV, video: 0.03 (Hintli uzmanlar bu konuda daha geçerli rakamlar vermeliler)

  x Verma ailesini tanıma: 0.3 (ziyaretin habersiz olması)

  x Aile hatıraları: 0.01 (oldukça ayrıntılı anı)

  x Kalabalık içinde çocuklarını tanıma: 0.1

  x Dükkandaki farklılıkları görme: 0.1

  x Cinayeti hatırlama: 0.005 (en iyi tahmin)

  x Doğum işareti/kurşun izi: 0.001

  Bu olasılıklar formül içine konulursa gerçekte böyle bir olayın gerçekleşme ihtimali 1X10 üzeri 19. Yani Titu vakasının tesadüf olma olasılığı 10 bin “milyon milyarda” bir.

   Davayı yeniden açtırdı

  Titu, Agra’daki evini özlediğini söylerken ağabeyi şehre giderek bu hikayenin doğruluğunu araştırmaya başladı. Uma isimli 2 çocuk sahibi dul bir kadın tarafından işletilen Suresh Radyo isimli bir dükkana rastladı. Uma, Singh ailesini ziyaret etmeye karar verdi. “Önceki aile”sine kavuşan Titu, Uma’ya önceki yaşamında gittikleri bir panayırı anlattı ve evlerini bahçesine gömdüğü altınlarda bahsetti. Şoke olan Uma, kocasının yeniden hayata döndüğüne inanmıştı. Dehşete düşen aile hikayeyi doğrulamak için Titu’yu Agra’ya götürdü. Küçük çocuk, Suresh’in 2 oğlunu hemen tanıdı ve ölümünden bu yana radyo dükkanındaki değişiklikleri de hemen fark etti. İngiliz BBC kanalına çıkarılan Tito, Suresh’in arabasında otururken başına yediği bir kurşunla hayatını kabettiğini anlattı. Otopsi raporları da kurşunun Suresh’in sağ şakağından girdiğini kafasının sol tarafından çıktığını gösteriyordu.

  Daha sonra Tito’nun saçları canlı yayında tıraş edildi ve küçük çocuğun başının sağ kısmında tam da kurşunun girdiği kısımda ve sol tarafta kurşunun çıktığı kısımda 2 yara izi olduğu ortaya çıktı. Küçük çocuk Agra’daki bir mahkemeye cinayetin başka ayrıntılarını da anlatarak otoriteleri davayı yeniden açmaları için ikna etmeyi başardı. Titu’nun verdiği bilgiler sayesinde Suresh’in katili yakalandı ve mahkeme önüne çıkarılarak yargılandı.

  Spiritualizm.com

   
  Tüm hakları saklıdır. 2021 Copyright © Karma Yaşam - Çolpan Işın Taner