• Merhaba, ben Çolpan Işın Taner 

  Bilgi paylaşıldıça değer kazanır diyorum. Bilgi birikimimden faydalanmanızı, okurken sıkılmamanızı ve geri bildirimlerinizle beni geliştirmenizi umut ediyorum. 

 • NEŞE ZİHİNDE ÜRETMENİN HAMMADDESİ

 • KİTABIM HAKKINDA YORUMLAR

 • KARMA VE ÇEKİM YASASI

 • KİTABIMI TANITIYORUM

 • KARMA VE AKAŞİK KAYITLAR

 • BİLİM VE KARMA

 • OLUMSUZ DÜŞÜNCELER VE KARMA OLUŞTURMA

 • BİLİNÇALTIMIZI YÖNETMEK VE OLUMLU DÜŞÜNCE

 • POZİTİF DÜŞÜNMENİN GÜCÜ

 • REENKARNASYON VE KANITLARI

 • EVREN BENİMLE KONUŞUYOR

 • KARMİK TEMİZLİK

 • KİMLER “KARMA BİREYSEL YAŞAM KOÇLUĞU” ALMALI?

 • KARMA’NIN YAŞAM KALİTENİZE KATKISI

 • ÇOLPAN.. Çoban Yıldızı..İçinin derinlerinde bir ışık parlıyor, sen bu yaşama girdiğinde seninle doğan bir ışık.

  Bu ışık karanlıktaki deniz feneridir, soğuktaki sıcaklıktır, barınak ve sığınaktır. Ve bu ışık senindir, her zaman oradadır, duyguların altında, korkunun ve şüphenin altında, her zaman orda parlamakta.

 • İŞTE…. BANA VERİLEN İŞARETLERİN İZİNİ SÜREREK GELDİĞİM BU YER

 • H İ K A Y E M

 • NASIL BAKARSANIZ ÖYLE GÖRÜRSÜNÜZ

 • KARMA, TANRI ve REENKARNASYON ilişkisi

 • Hayallerinizden yola çıkarak, birlikte hedeflerinizi belirleriz.

 • Olumlamalar 21 gün sonra tamamen bilinç alına yerleşip gerçekleşmeye başlar...

 • İNSAN ! İçinden Yenilenmeyince Dışından Eskir…

 • HER ŞEY NİYETLE BAŞLAR. YENİ BİR YAŞAMA NİYET ETTİĞİNİZDE, HAZIR OLDUĞUNUZDA,  BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BENİ İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFON NUMARAMDAN HEMEN ARAYIN. YENİ YAŞAMINIZIN KAPILARINI BİRLİKTE AÇALIM.

 • İNSAN
  DOĞRU EYLEMLERLE
  KADERİNİN EFENDİSİ OLUR.
  DOLU VE MUTLU BİR HAYAT,
  SADECE SEVGİ İLE MÜMKÜNDÜR.
  HER BİREYİN HEDEFİ;
  KENDİSİNİ, ÇEVRESİNDEKİ İNSANLARLA
  İYİ VE SEVGİ DOLU İLİŞKİLERDE İFADE EDEN
  BİR BİLİNÇ SEVİYESİNE ULAŞMAKTIR
  .

 • Ben   ÇOLPAN IŞIN TANER

  KARMA  YAŞAM KOÇUYUM.

 • KARMA bilinci ve deneyimlerim beni özgürleştirdi. Artık geleceğe güvenle bakabiliyorum, KARMA YASASINI YAŞANTINIZDA KULLANMAK SİZİ DE ÖZGÜRLEŞTİRECEK.

 • Ancak, dengeli, huzurlu, sağlıklı, sevgi dolu bir beden formda kalıp, beni hayallerime taşıyor. Bugün ektiğim mutluluk tohumlarını yarın toplamak ve bunun keyfini sürmek ve başkaları ile de paylaşmak için kendime iyi bakıyorum.

 • Tüm Seanslar ve hizmetler ile ilgili bilgi almak için;  info@karmayasam.com colpanisintaner@gmail.com  adresinden mail ile; veya

  iletisim bölümünde belirtilmiş   telefonla irtibat kurabilirsiniz. Randevu için  24 saat içinde size geri dönülecektir.

 • BU AY, BU YIL VEYA BU YAŞAM SÜRECİNDE GERÇEKTEN BAŞARMAYI İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA...

 •  

   BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKMAK İÇİN İSTEKLİ VE KARARLIYSANIZ....

   

 •  

  ŞU ANDA SİZİ BLOKE EDEN, ENERJİNİZİ ÇALAN VE YAŞAMINIZDAN ALDIĞINIZ KEYFİ SINIRLAYAN ŞEYLERDEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ...

 • MÜKEMMEL BİR YAŞAMA SAHİP OLMA ŞANSINIZIN OLDUĞUNA  BİRAZCIK BİLE İNANIYORSANIZ...

 • KARMA'DAN KENDİMİZİ NASIL DÜZELTECEĞİMİZİ VE TÜM İNSANLIĞIN EN YÜKSEK HAYRINA NASIL DAVRANACAĞIMIZI ÖĞRENİRİZ.

 • DÜŞÜNMEYİ, HİSSETMEYİ, SÖYLEMEYİ VE YAPMAYI SEÇTİĞİMİZ ŞEYLER  İLE KADERİMİZİ BELİRLEMEKTEN SORUMLUYUZ.

 • AMACIM.

  Evrensel yol gösterici yasalarla; İnsanlara ihtiyaçları doğrultusunda  özgün, etkili ve çağdaş çözümler bulması için, PROFESYONEL YOL ARKADAŞLIĞI  etmektir. • Paylaş
   
   
   
   
   
        
   
  KARMA VE ÇEKİM YASASI

                                                               

  Karma Yasası’na az çok hepiniz; ya etrafınızdan, ya bir kitaptan ya da bir film veya albüm adından aşina olmuşsunuzdur.

  Karma deyince akıllara Budizm ya da ilgili Hint inançları gelmiş olabilir; ama  burada Karma konusunu, bence yozlaşmış olduklarını düşündüğüm inançlar üzerinden değil, Ruhçuluk (Spiritualizm) üzerinden açıklamaya çalışacağım.

  Karma genel olarak “ne ekersen onu biçersin” ilkesi ile açıklanmakta. Buna göre bilmediğimiz bir zamanda ruhlarımız yaratıldığında İlahi Evren’den (İlahi Alem) bir sebeple Maddi Evren’e geçiş yaptık.

  Maddi evrenden kasıt şu an içinde bulunduğumuz bedenlerimiz, dünyamız ve uzayımız. İlahi Evren ise açıklanması çok daha karışık olan ve ruhlarımızın çıkış kaynağı olan evrendir.

  (Ancak karmayı kabul eden bazı inançlarda İlahi Evren’in kabul edilmediğini ya da bu yönde bir bilgi ve yahut bir inanç olmadığını gözlemledim.)

  Karma, dünya nüfusunun mensup olduğu üç büyük dinde de ezoterik (simge bilgi) olarak mevcuttur. Yani karmayı kabul etmek için, Budizm’i ya da ilgili Hint inançlarını kabul etmek gerekmemektedir. Semavi dinlere mensup olanlar da bu dinlerini terk etmek zorunda değillerdir.

  Karma inancı,  Atlantis ve Mu Kıtaları’nın batması ve bu uygarlıkların sönmesi ile birlikte, çoğu dinde ezoterizmin perdesi arkasında kalmış, açıkta olduğu dinlerde ise kitleleri uyutmak, etkisizleştirmek için yöneticiler tarafından kullanılmıştır.

  Yine Karma Yasası’nın çıkış noktası olan Tekrardoğuşu, insan ruhlarının insan ve hayvan bedenlerine düzensiz bir biçimde doğmakta olduğu biçiminde yorumlayacak kadar yozlaşmış inançlar da mevcuttur.

  Hâlbuki ruhun amacı gelişmektir yani tekamül etmektir. Ruhsal gelişme için bizler yani insanoğlu, bilmediğimiz zamanlardan beri yeryüzünde insan olarak doğmaktadır.

  Marlo Morgan’ın “ Bir Çift Yürek” adlı  eserini bir çoğunuz bilirsiniz. Bu kitapta  Aborjinlerin “her kişinin yüzünün, kişiliği ile paralel  bir hayvana benzediği” inancı, zaman içerisinde bazı toplulukların inançlarında “insan öldükten sonra yaşamı boyunca sergilediği kişilik özelliklerine uygun bir hayvanda bedenlenir” gibi Karma Yasası’nın doğasına aykırı bir inanca dönüşmüştür.

  Özetle bilmediğimiz bir zamanda bilmediğimiz bir nedenle ruhlarımız yaratıldığında kendimizi Karma Yasası’na bağlı olarak, ruhsal gelişim için yeryüzünde tekrardoğuş döngüsü içerisinde bulduk.

  Sonra ne olduğu ise hepimizin malumu; kıskançlık, nefret, kin, açgözlülük gibi olumsuz duygular ile sevgi, paylaşım, hoşgörü gibi olumlu duyguların çatıştığı yaşantılarımız ortaya çıktı.

  İşte bizzat kendi kişiliğimizde ortaya çıkan bu olumlu ve olumsuz duygu ve düşünceleri, doğal olarak yaşantılarımıza yansıttığımızda, çevremizdeki diğer ruhlarla olumlu ve olumsuz karmalar yaratmış olduk.

  Nefret ektiğimizden nefret, sevgi ektiğimizden sevgi bulduk.

  Mistiklerin çoğu bu yüksek sevgi enerjisinin kaynağını Yüce Yaradan olarak ele alırlar. Demek ki, sevgi enerjisi sonsuzdan gelen ve sonsuza giden, ebediyen ve ezelen var olan bir enerjidir; böyle bir güçtür. Çünkü, eğer Yaradan'a ait bir şeyse ve Yaradan, ezelen ve ebeden mevcut olduğuna göre, O'ndan da ezeli ve ebediden başka herhangi bir şey yayılamaz; dolayısıyla sevgisi de ezeli ve ebedidir. Sevgi Yaratılışla beraber vardır; yok oluş diye de bir şey olmadığından sadece değişim, başkalaşım var olduğuna göre yok da olmaz çünkü Yaradan yok olmaz. (Ergün Arıkdal’dan alıntı)

  Belki tam bu noktada hepimizin kafasını kurcalayan en önemli sorunlardan biri olan “ neden bazıları daha güzel/yakışıklı, daha zeki, daha zengin, daha şanslı” sorusu ile yine üstteki sorunla aynı kökten beslenen bir başka sorunumuz akla geliyor olabilir; “ başımıza gelen sıkıntı veya acı verici olayların asıl nedeni nedir; neden ben, neden o değil?!.”

  Daha başka sorular da sorabiliriz:

  ·         Kişisel yaşamımız neye göre biçimleniyor?..

  ·         Neden birimiz milyon dolarlık köşklerde otururken diğerimiz gecekondularda yaşar?..

  ·         Neden birimiz yakışıklı veya güzel iken diğerimizin sıradan bir fiziği var?..

  ·          Biz nereye aidiz?

  ·         Özümüzden gelen ışık nerede en mükemmel şekilde parlıyor?

  ·         Nerede bastırılıyor?

  ·         Nerede altından bir kafeste gibi hissediyoruz kendimizi?

   

  Başkaları için çok mükemmel olan bir ortam bizim için mükemmel olmayabilir. Hatta zor nefes alıyor olabiliriz orada. Hepimiz kendimize özel varlıklarız ve bu özel halimizi kesinlikle sahiplenmemiz gerekiyor! Özgürce sahiplenmemiz gerekiyor kendimizi.  Kendimizi ait hissettiğimiz yer her neresi ise, oraya yelken açabilmemiz gerekiyor.

   

  Bu sorular böyle uzar gider.

  Olumsuz düşünceler hayatınızı mahvetmektedir.

  Başarılı olmak için ne kadar uğraşırsanız uğraşın, olumsuz düşüncelerle dolu bir zihin sizi mutsuz ve başarısız yapacaktır.

  Eğer başarılı olmak mutluluk, zevk, bolluk ve refah içinde canlı bir hayat yaşamak istiyorsanız, herhangi bir şekilde size sarılan kronik olumsuz düşünce ve olumsuz inançları ortadan kaldırmak gerekir.

  Eğer yıkıcı veya olumsuz ilişkilerle borçlandığınız olumsuz bir düşünce kalıbı varsa önce onu yok etmemiz gerekir. Ayrıca başarılı olmak ve hayatın tadını çıkarmak için bu olumsuz düşüncelerin pozitif düşüncelerle yer değiştirmesine izin vermek zorundasınız.

   

  Olumsuz bir düşünceden nasıl kolayca kurtulabileceğinizi size göstereceğim. Negatif düşünceden kurtuluş, o cümlenin bir o kadar güçlü pozitif düşünce ile yer değiştirilmesiyle mümkün olabilir.

  Zaman zaman hepimizin olumsuz düşünceleri vardır. Olumsuz düşüncelerin etkisi az veya hiç yoktur. Hayatınızı zindan eden, kronik olumsuz düşüncelerdir ve bu düşünce kalıplarının da mümkün olduğunca çabuk pozitifleri ile değiştirilmesi gerekir.

  Bu düşünceler ne ve onlar nereden geliyorlar?

  Onlar, anne-babanız, arkadaşlarınız, aileniz, diğer ortak çalışanlar, danışmanlar,  öğretmenler, hatta yabancılarla size geliyor

  Bu doğru!

  Sık sık, çoğu olumsuz olan düşünceler oluşturabilirsiniz .

  ….çünkü sizler, pozitif olmak ve başarılı olmak için eğitilmediniz, aklınıza sadece olumlu inançları yaratmak için izin vermediniz.

  Çocukluğumuzdan itibaren sürekli, “sen küçüksün, sen yapamazsın, sen beceremezsin, düşersin, dayanamazsın, uzanamazsın, tutamazsın” gibi olumsuz kalıplarla şartlandırıldık, eğitildik.

  Günlük bir dizi olumsuz inançlar  ve olumsuz mesajlarla hala bombardıman altındasınız, ve bunları emmeye devam ettiğiniz sürece bu olumsuz mesajlarla, olumsuz düşünce kalıpları ile sınırlayıcı inançlar yaratırsınız sonunda bütün bu olumsuz düşünce ve sınırlayıcı inançlar da mutsuz ve olumsuz bir yaşamı ayaklarınızın altına serer.

  Olumsuz düşünceler de yabani otlar gibidir. Onlara dikkat etmezseniz
  ve bunları erkenden ayıklamazsanız, onlar
  ; tüm zihninizi zaptederek,

  herhangi bir pozitif düşünce ve inançları yok edecektir.

  Çocuk aklı, canlı, gür, yabani otlardan arındırılmış bir bahçe gibidir.
  canlı, taze, lekesiz, parlak düşünen…

  Yaşlandıkça; negatif düşünceler birikmeye başlar, toplanıp yok edilmediğinde bu yabancı otlar da yayılarak tüm aklınızdaki ve hayatınızdaki olumlu şeyleri kontrol etmeye başlar.

  Olumsuz düşünce kalıpları sadece aklınızı bulandırmakla kalmaz, o yabani otları hayatınıza taşıyarak, onları hayatınızdaki, takdir ettiğiniz başlangıçlar üzerine dökerek tüm değer verdiğiniz hazinenizi de yok ederler.

    

  Ama bir bahçeyi düzeltmek gibi, bu sorunu da gidermek mümkündür.

  Yeni bir hayat ve yeni bir düşünce tarzı için;  bitki olacak yeni tohumlar oluşturulmak üzere eğer yabani otlar ortadan kaldırılabilirse, hayat da  size büyük bir zevk sağlayacaktır.

  Nasıl mı?

  Eğer pozitif düşünme kalıpları ile negatif düşünme kalıplarını yer değiştirerek başlayabilirseniz, böylece yayılmaya başlayan bu olumlu duygular diğer insanlara da mesaj olur, örnek teşkil eder.

  Bir şeyi yapamıyacağınıza ilişkin bir olumsuz düşünceye sahip olduğunuzda size “olamaz” diyen bu düşünceyi başarılı olmak için değiştirmeli ve başarılı olması için bir şeyler yapmalısınız. Eğer bir şeyi başaramayacağınıza dair bir his duyarsanız, “Neden başarabileceğinizi” düşünmelisiniz.

   Olumlamalar…

  Bunlar yeni olumlu düşüncelerinizin tohumlarıdır.

  Eğer mümkün olduğunca çok sayıda teknik çalışmalarla pozitif düşünce için bahçeyi saran yabani otlardan kurtararak ve bitki olacak yeni tohumlarla  yaşama olumlu bakmak ve olumlu yaşamak mümkündür.

  Eğer olumlu tepkilerle aklınızı beslemeyi sürdürürseniz, böylece irade bu değişikliği başlatacaktır.

  Olumlamalar  ve inanç ile

  Hayalinize bir şeyler ekleyerek yani onun için emek sarfederek… 

  h a y a l   ---------------  h a y a t’a

  yine ilgi duyduğunuz bir şey konusunda belli eğitimleri alarak,

  i l g i       ----------------  b i l g i’ye

  sevmediğiniz  ya da başkalarının sevmediği huyunuzdan da olumsuzlukları (hayır)ı çıkartarak, olumsuzlukları yok ederek

  h u y u m  ---------------  u y u m’ a çevirebilirsiniz                 

  Bu değişiklik ne zaman olacak ?

  Hazır olduğunuzda ve olumsuz düşüncelerden kurtulduğunuzda.

  Bugün zihninizi dolduran bu negatif düşünceleri atmakla başlayabilirsiniz. Olumsuz ve sınırlayıcı inançlarla şimdi değişikliği başlatın. Kendinizi pozitif düşünce ve pozitif inançlarla güçlendirebilirsiniz.

  Akıl bahçenize yönelin. İnançlarınızı sınırlayan ve sizi sıkıntıya sokan negatif  düşünceleri keşfetmekle işe başlayın. Onların yerine yeni pozitif düşünce, pozitif hisler ve pozitif yaşam tohumları ekin.

  Zihninizde  olumlamalar ve pozitif tekniklerle çalışarak yeni bahçenizi sulamaya devam edin. Bu sizi negatif düşüncelerin sıkıntılarından uzak tutacak ve yeni pozitif bir alana yönlendirecektir.

  Şimdi olumsuz ve sınırlayıcı inançları değiştirmekle başlayarak, istediğiniz yaşamı yaratmak için kendinizi pozitif düşüncelerle güçlendirin.

  Bu hayat sizin. Tadını çıkarın.

  Negatif düşüncelerin yaşamınızı karartmasına izin vermeyin. Negatif düşünceleri ayıklayın, yerine istediğiniz pozitif yaşamın tohumlarını ekerek, istediğinizi hayatı yaratmak için değişimi başlatabilirsiniz.

  Herbirimiz çok güçlü  birer  insanız. Nasıl ki okyanustaki bir su damlası ile okyanus aynı özelliği taşımaktaysa bizler de Evrenin bir parçası olarak, istediğiniz gibi bir yaşamı çabucak ve kolayca hayatımıza çekebiliriz. Aklınızın gücünü  kullanarak, anda olarak ve anı yaşayarak bilinçaltınızı  istediğinizi yaratmak yolunda yönlendirmeye başlayabilirsiniz.
  Daima hatırlayın – zaman geçiyor ve tek bir şansınız var.
  Tadını çıkarın. Kendinizi mağlup etmekten, kendinizi sınırlamaktan  vazgeçin.

  Yaşamınızı tatlandırmasını istediğiniz tüm başarıları yaratabilirsiniz.

  Ruhunuzun güzelliği yolunuzun ışığı olsun.

   

            (Karma yasasının neden ezoterik bir örtüye büründüğü, neden açıkça insanlara bildirilmediği konusunda ise değişik düşünceler vardır. Ancak bu başka bir yazı konusu olabilir).

   
  Tüm hakları saklıdır. 2021 Copyright © Karma Yaşam - Çolpan Işın Taner