• Merhaba, ben Çolpan Işın Taner 

  Bilgi paylaşıldıça değer kazanır diyorum. Bilgi birikimimden faydalanmanızı, okurken sıkılmamanızı ve geri bildirimlerinizle beni geliştirmenizi umut ediyorum. 

 • NEŞE ZİHİNDE ÜRETMENİN HAMMADDESİ

 • KİTABIM HAKKINDA YORUMLAR

 • KARMA VE ÇEKİM YASASI

 • KİTABIMI TANITIYORUM

 • KARMA VE AKAŞİK KAYITLAR

 • BİLİM VE KARMA

 • OLUMSUZ DÜŞÜNCELER VE KARMA OLUŞTURMA

 • BİLİNÇALTIMIZI YÖNETMEK VE OLUMLU DÜŞÜNCE

 • POZİTİF DÜŞÜNMENİN GÜCÜ

 • REENKARNASYON VE KANITLARI

 • EVREN BENİMLE KONUŞUYOR

 • KARMİK TEMİZLİK

 • KİMLER “KARMA BİREYSEL YAŞAM KOÇLUĞU” ALMALI?

 • KARMA’NIN YAŞAM KALİTENİZE KATKISI

 • ÇOLPAN.. Çoban Yıldızı..İçinin derinlerinde bir ışık parlıyor, sen bu yaşama girdiğinde seninle doğan bir ışık.

  Bu ışık karanlıktaki deniz feneridir, soğuktaki sıcaklıktır, barınak ve sığınaktır. Ve bu ışık senindir, her zaman oradadır, duyguların altında, korkunun ve şüphenin altında, her zaman orda parlamakta.

 • İŞTE…. BANA VERİLEN İŞARETLERİN İZİNİ SÜREREK GELDİĞİM BU YER

 • H İ K A Y E M

 • NASIL BAKARSANIZ ÖYLE GÖRÜRSÜNÜZ

 • KARMA, TANRI ve REENKARNASYON ilişkisi

 • Hayallerinizden yola çıkarak, birlikte hedeflerinizi belirleriz.

 • Olumlamalar 21 gün sonra tamamen bilinç alına yerleşip gerçekleşmeye başlar...

 • İNSAN ! İçinden Yenilenmeyince Dışından Eskir…

 • HER ŞEY NİYETLE BAŞLAR. YENİ BİR YAŞAMA NİYET ETTİĞİNİZDE, HAZIR OLDUĞUNUZDA,  BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BENİ İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFON NUMARAMDAN HEMEN ARAYIN. YENİ YAŞAMINIZIN KAPILARINI BİRLİKTE AÇALIM.

 • İNSAN
  DOĞRU EYLEMLERLE
  KADERİNİN EFENDİSİ OLUR.
  DOLU VE MUTLU BİR HAYAT,
  SADECE SEVGİ İLE MÜMKÜNDÜR.
  HER BİREYİN HEDEFİ;
  KENDİSİNİ, ÇEVRESİNDEKİ İNSANLARLA
  İYİ VE SEVGİ DOLU İLİŞKİLERDE İFADE EDEN
  BİR BİLİNÇ SEVİYESİNE ULAŞMAKTIR
  .

 • Ben   ÇOLPAN IŞIN TANER

  KARMA  YAŞAM KOÇUYUM.

 • KARMA bilinci ve deneyimlerim beni özgürleştirdi. Artık geleceğe güvenle bakabiliyorum, KARMA YASASINI YAŞANTINIZDA KULLANMAK SİZİ DE ÖZGÜRLEŞTİRECEK.

 • Ancak, dengeli, huzurlu, sağlıklı, sevgi dolu bir beden formda kalıp, beni hayallerime taşıyor. Bugün ektiğim mutluluk tohumlarını yarın toplamak ve bunun keyfini sürmek ve başkaları ile de paylaşmak için kendime iyi bakıyorum.

 • Tüm Seanslar ve hizmetler ile ilgili bilgi almak için;  info@karmayasam.com colpanisintaner@gmail.com  adresinden mail ile; veya

  iletisim bölümünde belirtilmiş   telefonla irtibat kurabilirsiniz. Randevu için  24 saat içinde size geri dönülecektir.

 • BU AY, BU YIL VEYA BU YAŞAM SÜRECİNDE GERÇEKTEN BAŞARMAYI İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA...

 •  

   BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKMAK İÇİN İSTEKLİ VE KARARLIYSANIZ....

   

 •  

  ŞU ANDA SİZİ BLOKE EDEN, ENERJİNİZİ ÇALAN VE YAŞAMINIZDAN ALDIĞINIZ KEYFİ SINIRLAYAN ŞEYLERDEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ...

 • MÜKEMMEL BİR YAŞAMA SAHİP OLMA ŞANSINIZIN OLDUĞUNA  BİRAZCIK BİLE İNANIYORSANIZ...

 • KARMA'DAN KENDİMİZİ NASIL DÜZELTECEĞİMİZİ VE TÜM İNSANLIĞIN EN YÜKSEK HAYRINA NASIL DAVRANACAĞIMIZI ÖĞRENİRİZ.

 • DÜŞÜNMEYİ, HİSSETMEYİ, SÖYLEMEYİ VE YAPMAYI SEÇTİĞİMİZ ŞEYLER  İLE KADERİMİZİ BELİRLEMEKTEN SORUMLUYUZ.

 • AMACIM.

  Evrensel yol gösterici yasalarla; İnsanlara ihtiyaçları doğrultusunda  özgün, etkili ve çağdaş çözümler bulması için, PROFESYONEL YOL ARKADAŞLIĞI  etmektir. • Paylaş
   
   
   
   
   
        
   
  K A R M A SIK SORULAN SORULAR

  SSS.1. Hayat yolunda karşılaştığımız olayları Karma ile nasıl ilişkilendiriyoruz?

  Karma yasasına az çok hepiniz; ya etrafınızdan, ya bir kitaptan ya da bir film ya da albüm adından aşina olmuşsunuzdur.

  Bizler ruhani varlıklarız. Ruhani varlıklar olarak dünyaya geliyor ve bu bedenler içine sıkıştırılıyoruz..Karma her ruh için; bir anlamda kendi seçtiği deneyimlerini, uğraş vererek dengelemesini düzenleyen ve insanın tüm hayatını etkileyen bir mekanizmadır. Yaşamımızdaki her olay her koşul karmik bir sebebe dayanır. Her şey karma ile bağlantılıdır. İlişkiler, kariyer ve başarı seviyeniz…

  SSS.2. Biz neden buradayız?

  Hayatı max. deneyimlemek ve anlayabilmek için buradayız. Dışınızdaki her şey öğrenmek, deneyim kazanmak ve tekamülümüz için bir araçtır.

  SSS.3. Neden acı ve yıkıcı deneyimler yaşamak zorunda kalıyoruz?

  Sevgi ve anlayıştan uzak olan; nefret, kin, önyargı ve benzeri duygular hayatı çok zorlaştıran duygulardır. Bu duygular insanı toplum dışına iten, izole yaşam içinde giderek sevgiden ve anlayıştan uzaklaştırarak sonu psikolojik rahatsızlıklara varan bir kısır döngü içine sokarlar. Doğru eylemleri yapmamak ve hakikati inkar etmek acı çekmemizi sağlar.

  ·         Zihninizdeki tutumlar, (düşünceler)

  ·         Kalbinizde hissettiğiniz güdüler,

  ·         Ellerinizle yapılan eylemler ile

  Karma oluşturarak, kendimize açı çektiririz.

  SSS.4. Karma oluşturan düşünceler ile ne anlatmak istiyoruz?

  Her türlü zihinsel faaliyeti DÜŞÜNCE olarak kabul ettiğimiz için “Egosal Zihin Faaliyetleriyle” “Yüksek Zihin Faaliyetlerini” birbirine karıştırıyor ve hepsine düşünce diyoruz. Önce olumsuz düşüncelerin zihindeki yerini netleştirelim. Zihin dediğimiz aslında EVRENSEL olan ve kendi kişisel kabullerimizle güçlendirdiğimiz alan çok sayıda katmandan oluşuyor. Bu katmanlar ŞUUR dediğimiz enerji alanlarıyla ilişkisi oranında yükselir ve EGO ile bağlantısı oranında aşağı iner. OLUMSUZ DÜŞÜNCELER EGO’nun bozuk duyguları tarafından üretilen enerji faaliyetleridir. Bozuk duyguları hırs / kıskançlık / açgözlülük / tamahkarlık / yalancılık gibi olumsuz duygularla sınırlamak doğru değildir. Çünkü,  güler yüzlü / sevecen / yardımsever / saygılı / temiz / dürüst / çalışkan gibi nitelikli bir çok insan hiçbir olumsuz düşünceye sahip değil gibi görünürken, beklentileri karşılanmadığında veya çıkarları tehlikeye girdiğinde nasıl davranırlar?

  Hala doğru ve iyi olabiliyorlar mı ?

  ALLAH ’a ve onun yasalarına inanmış bu insanlar, DÜNYA YAŞAMININ AMACI VE ANLAMI konusunda yeteri kadar bilgili ve şuurlu değillerse o güzel görünen hallerini koruyamamaktadırlar.

  Yani olumlu ve olumsuz düşünceler ego seviyesindeki zihinlerde birlikte olmakta ve koşullara bağlı olarak yer değiştirmektedirler. Bu nedenle düşünceleri olumlu veya olumsuz olarak isimlendirmek yerine onları, insanı kullanmak için fırsat arayan düşük seviyeli ego enerjileri olarak isimlendirmek daha doğru bir anlatım olacaktır. İşte Karma oluşturan ve aynı zamanda Tanrı (ALLAH) ile bağlantımızın engelleri bu DÜŞÜK SEVİYELİ EGO ENERJİLERİDİR.

  SSS.5. Karma oluşmasını engellemek için YÜKSEK ZİHİN BAĞLANTISINI ve onun sürekliliğini nasıl sağlayacağız?

  Burada inanç ön plana çıkmakta ve her türlü olumsuz düşünce inancımızın olmayışı ya da yeterli olmayışı yüzünden gerçekleşmektedir. Yaptığımız iş ne olursa olsun, gerçekten inanarak yapıyorsak, en ufak olumsuz bir düşüncenin üretilmemesi gerekmektedir.

  SSS.6. Karma nasıl oluşur?

  Karma  ya da Sebep Sonuç Yasasına göre ; KİŞİNİN YAPTIĞI HİÇ BİR  HAREKET SONUÇSUZ KALMAYACAK VE ONUN KADERİNİN BELİRLENMESİNDE BİR NEDEN OLUŞTURACAKTIR.

  Günlük hayatta bir dizi olumsuz inançlar ve olumsuz mesajlar ile bombardıman altındasınız.. Ve bunları emmeye devam ettiğiniz sürece bu olumsuz mesajlarla, olumsuz düşünce kalıpları ve sınırlayıcı inançlar yaratıyorsunuz. Sonunda bu sınırlayıcı düşünce ve olumsuz inançlar mutsuz ve olumsuz bir yaşamı ayaklarınızın altına seriyor.

  Karma yasası yalnızca başkalarına yaptığınız haksızlıkları ve kaba davranışları yüzünüze fırlatmak anlamına gelmiyor bunu yanında her düşüncenizi size geri döndürüyor. Bu yüzden bu büyük evrensel yasadan faydalanmak için  yalnızca “başkalarına size davranılmasını istediğiniz gibi davranın”  değil, “BAŞKALARI HAKKINDA SİZİN İÇİN DÜŞÜNMELERİNİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ DÜŞÜNÜN” sözü  tavsiye ediliyor.

  Olumsuz düşünceler de yabani otlar gibidir. Onlara dikkat etmez ve ve bunları erkenden temizlemezseniz, onlar tüm zihninizi devralarak, herhangi bir pozitif düşünce ve inançları yok etmektedirler.

  Karma, kişinin uzun süredir düşündüğü, güçlü bir şekilde hissettiği şeylerden oluşur ve yaptıklarıyla perçinlenir. İster iyi ister kötü, Karma işlemeye başladığında; kalbinizde hissettiğiniz güdüler, zihninizdeki tutumlar ve ellerinizle yapılan eylemler esas alınacaktır.

  Olaylar ve ortamlar ; kısmen ne olduğunuz ve ne yaptığınıza (yani bireysel karmanıza), kısmen ihtiyaç duyduğunuz ve aradığınız şeye;

  kısmen de üyesi olduğunuz toplum ırk ya da ulusun ne olduğu, ne yaptığı ve neye ihtiyaç duyduğu ve neyi aradığına göre size çekilir. (Kollektif karma)

  Yani kişi kendi kaderini kendi benliğinde taşır. Yaşamınızda, kendi geçmiş yaşamlarınızdan gelen kuvvetler ortaya çıkarak sizi belli KARAR, EYLEM  ve TUTUMLARA doğru iter.

  SSS.7 . Karma oluşmasını en aza indirebilmek için ne yapabiliriz?

  İnsanlar KARMA yani SEBEP/SONUÇ Yasası hakkında; BİLİM alanında olduğu gibi aynı tür sebeplerin aynı sonuçları doğuracağı şeklinde bilgilendirilmelidir. Çocukluk döneminden başlayarak bu yasayı göz önünde tutacak şekilde eğitilmelidirler.

  Acıya davetiye çıkaran, ya da sıkıntıyı üzerine çeken ve engellenmeye yol açan eylem konusundaki sebepleri oluşturmaktan kendilerini sorumlu hissetmeleri sağlanmalıdır.

  Sebep/Sonuç Yasası olarak da bilinen Karma yasası, toplumlar tarafından varlıklarının tamamlayıcı bir parçası olduğu tüm yönleri ile kabul görerek zamanla anlaşıldığında İnsanlık düşüncelerinin dahi bu sebep/sonuç yasasına tabi olduğunu idrak edecektir.

  Harvard Üniversitesi Uzmanlarına göre; kişilerin öfkeden dolayı yaşadıkları olumsuzlukları zaman içinde fark ettikleri ve bozulan ilişkilerinin düzeltmek ve problemlerini halletmek için affetmeyi seçtikleri belirtilmektedir.

  Affetmenin fiziksel  ve ruhsal bedenimizde yansımaları

  ·    Kızgınlık acı depresyon ve stresi azaltarak;

  ·   umut, sabır ve kendine güven gibi olumlu ruh hallerinin yaşanmasını,

  ·    Her türlü rahatsızlıktan özgür bıraktığı kanıtlanmıştır.

  Eğer düzenli olarak düşük seviyeli öfkeye kendinizi alıştırırsanız (ki günümüz yaşam şartlarında çoğunluğun yaptığı budur) Bu insanların alışkanlığa çevirebileceği bir tür adrenalin hücumuna yol açarak vücudu yakar ve sağlıklı düşünmeyi zorlaştırır.

  Öfke ve stres sırasında belirli enzimler salgılandığından, uzmanlar kolesterol ve tansiyonun yükseldiğini ve bunların da vücudun uzun süreli maruz bırakılmaması gereken bir durum olduğunu belirtmektedirler.

  Kişi acılarıyla ve yaralarıyla yüzleşmez ve karma temizliği yapmaz ise olumsuzluklar devam eder.

  İyileşmeyen her şey; istenmeyen duygular, bozulan yürümeyen bir ilişki, başarısız iş yaşamı, kötü hayat tarzı ya da olumsuzluklar ve hastalıklar olarak bireyin karmasında kendini gösterecektir.

  Karmanızı temizleyerek,

  ·    Kendinizi acı çekmekten kurtarabilir,

  ·    sonsuza dek devam edecek bir    zinciri kırabilir,

  ·    ilgili herkes için acıya son vermiş olursunuz.

  SSS.8. Karma inancı dinimiz ile çelişir mi?

  Yeryüzünün beşeri olaylarının günümüzdeki çoğu sapkın yorum ve uygulamaları tekrar doğuş yani reenkarnasyon bilgi ve düşüncesinden yoksun olmanın bir sonucudur. Karma Yasasının çıkış noktası reenkarnasyon yani tekrar doğuş bilgisi çağdaş insanlığın pek çok sorunlarını halledebilecek ve açıklığa kavuşturabilecek bir konudur.

  Karma dünya nüfusunun mensup olduğu üç büyük dinde (Tek tanrılı dinler) ezoterik olarak (simge bilgi) olarak mevcuttur. Bu dinlere mensup olanlar da bu dinlerini terk etmek zorunda değildirler. Yani Karmayı kabul etmek için Budizm’i ya da ilgili Hint inançlarını kabul etmek gerekmemektedir. Din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın herkes tarafından, her dinin kendi peygamberlerinin direktifleri doğrultusun-da uygulanabilinir. Söylediğimiz kural hiç bir din ve/veya o dinin koymuş olduğu kurallar ile çelişmemektedir. Tam tersine boş yere kötü karma oluşturmaktan ve kendinizi acı çekmekten kurtarmış olursunuz böylelikle.

  Tüm dinlerde  altın kural olarak kabul görmüş bir kural olan;

  Sadece “KENDİNE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN ŞEYLERİ BAŞKASINA YAPMAKTAN KAÇINMAK” değil

   Ve hatta “BAŞKALARI HAKKINDA SİZİN İÇİN DÜŞÜNMELERİNİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ DÜŞÜNÜN” şeklinde  uygulanılması tavsiye ediliyor.

  SSS.9.Karma Yasasını nasıl hayata geçirebilirz?

  Bir insanın düşünceleri ne kadar saf ve soylu ise, o adam etrafına o kadar hayırlı varlıkları çekecektir. Böylece iyi bir insanın aurası koruyucu bir duvar gibi onu çevreleyerek kötülükleri ondan uzak tutacaktır. O insanın kendi aurasının atmosferi tersi düşünce biçimlerin geri çevirerek püskürteceğinden, tüm kötü ve zalim düşünce biçimlerinin de geri püskürtücü olacaktır. Buradan anlaşılmaktadır ki,  hoş olmayan bir olay karşısında benzeri bir güçle değil, tersi düşünce biçimleri ile karşılık verilmek suretiyle KARMİK DÜZENLEMELER yapılabilecektir. Bazı kişiler karşılarındaki kişiyi bağışladıklarını söyleseler de bu kişilerin kalplerindeki kin ve kızgınlıktan kurtulmaları uzun sürer. Tavırları ise bu kızgınlığı yansıtacak niteliktedir. Affetme konusunda hataları büyük veya küçük diye ayırmamalıdır. Bir kimse hata sonucu büyük bir kayıba neden olabilir.

  Hepimizin hatalarının veya eksiklerinin bir yaşam biçiminden, alışkanlıklarından veya geçmişinden kaynaklandığını kabul etmek gerekir. Meydana gelen her olayın ALLAH’ın kontrolünde ve bir kader dahilinde geliştiğinin bilen insan, bu tür bir olay karşısında kızgınlık içine girmezse sağlık ve rahatlık o insanın yaşantısına hakim olur.

  Kendi hatalarımızı kendimiz telafi etmek  bize düşecektir.. Ancak dışımızdaki insanların şartları çok değişkendir. Bu noktada aldıkları eğitim, kültür, aile yapısı çok farklıdır. Herkesin önemli ve değerli olduğunu düşünüp, bunu gerçekten hak etmeyenlere de kendi içinde yaşadığı problemlerini çözebilmesi için süresiz zaman tanımalıyız. Bunu yapmak, o insanlar ile iletişimimizi kolaylaştırır. Her insan, GÜLÜMSEYEREK, SEVGİYLE, ANLAYIŞLA VE ÖNYARGISIZCA verilen bir mesajı algılayacaktır. Denize atılan asla boşa gitmez, bir gün mutlaka bize MUTLULUK olarak geri dönecektir. Yani SEVGİ 'yi karşılık beklemeden vermek gerekir.

  SSS.10.Ruhlar  Doğacakları Aileyi Kendileri mi Seçerler?

  Bir çok kişi Dünya'ya gelmesini hala ebeveynlerinin suçu olarak görmektedir. Aslında ruhumuz ebeveyn olarak onları seçmiş, onlar da sizin Dünya'ya gelmenizi sağlamak, ne kadar zor olsa da ruhunuzun tecrübe etmek için ihtiyaç duyduğu bazı şartları ve koşulları yaratmak zorunda kalmışlardır.

  Neye göre? Tabi ki karmalarınıza göre.. Tüm zor durumların ardında bize bir ders bahşedilmiştir. Bize düşen bu dersi öğrenmek ve durumun bize öğrettiği şeyi takdir etmektir.

  Yaşamınızın daha mutlu, sağlıklı  ve bollukla dolu olmasını istiyorsanız bir minnet günlüğü tutun. 

  Her gün varlığı için minnet duyduğunuz bir kaç şeyi bu günlüğe kaydedin. Kendinizi günlüğünüze yazacak güzel şeyler ararken bulacaksınız Otomatikman daha olumlu ve minnet dolu bir tutum benimseyeceksiniz. 

   

   

   
  Tüm hakları saklıdır. 2021 Copyright © Karma Yaşam - Çolpan Işın Taner